Cargando...
Recursos educativos
-
Nivel educativo
-
Competencias
-
Tipología
-
Idioma
-
Tipo de medio
-
Tipo de actividad
-
Destinatarios
-
Tipo de audiencia
-
Creador
Lo más buscado
- Dibujos para niños de primaria
- verbos irregulares
- Actividades de geometría
- cuentos inglés infantil
- Actividades ortografia imprimir
- Estados de Estados Unidos
- Prácticas
- Competencias básicas
- Día mundial del agua
- Niños y salud
- La Catedral de Santiago
- Dibujos de experimentos
- Tintín
- Actividades con numeros enteros para imprimir
- Actividades ángulos primaria
-
Problemes. Activitat 7
EduBook Organización
- 1097 visitas
La Maria Lluïsa i els seus amics paguen 10 € en una cafeteria per dos batuts i quatre refrescs. Un altre grup de persones paguen 9 € per tres batuts i dos refrescs. Esbrina el preu del batut i del…
-
Amplia. Activitat 1
EduBook Organización
- 1092 visitas
La Natàlia ha comprat sis llibres de preus diferents. En total, ha pagat 43,44 €. Respon: Quin és el preu mitjà dels llibres que ha comprat? El preu mitjà dels llibres que ha comprat és de €.…
-
Amplia. Activitat 1
EduBook Organización
- 1031 visitas
Natàlia ha comprat sis llibres de preus diferents. En total, ha pagat 43,44 €. Respon: Quin és el preu mitjà dels llibres que ha comprat? El preu mitjà dels llibres que ha comprat és de €. És…
-
Repàs. Activitat 13
EduBook Organización
- 865 visitas
La Laura i la Maria han comprat caramels del mateix preu, però la Laura s'ha gastat 21 cèntims i la Maria, 15: Quin és el preu de cada caramel? Cada caramel costa cèntims. Quants caramels ha…
-
Repàs. Activitat 13
EduBook Organización
- 764 visitas
Laura i Maria han comprat caramels del mateix preu, però Laura s'ha gastat 21 cèntims i Maria, 15: Quin és el preu de cada caramel? Cada caramel costa cèntims. Quants caramels ha comprat…
-
Reducció a la unitat
EduBook Organización
- 3775 visitas
Cinc sessions de karts han costat 75 euros. Quant costaran set sessions? Cap nombre natural multiplicat per 5 dóna 7. Hem de calcular el preu d'una sessió i, després, multiplicar el resultat per 7:
-
Estimació de sumes i restes
EduBook Organización
- 3438 visitas
Quant valen, aproximadament, tots dos telèfons? Quina és la diferència aproximada de preu? Aproximem els preus a la centena més pròxima i sumem i restem mentalment: Els dos telèfons valen uns 500…
-
Consulta els preus dels ingredients. Què els costarà comprar-los?
EduBook Organización
- 3407 visitas
Consulta els preus dels ingredients. Què els costarà comprar-los? El preu dels ingredients per fer 50 pots és el següent: 1 kg de fraules costarà €. 500 g de sucre costaran €. Les llimones…
-
Autoavaluació Tema 05 Pregunta 04 - Sistemes d'equacions lineals
EduBook Organización
- 2935 visitas
Dos videojocs costen 84 €. Quin és el preu de cada videojoc, si un d'ells costa 14 € més que l'altre? El videojoc més car val € i el més barat €.
-
Mesures de posició central (7)
EduBook Organización
- 2899 visitas
Els resultats del mostratge del lloguer mensual de cent habitatges es resumeix en la taula següent: Calcula el valor del preu mitjà del lloguer mensual. Calcula'n la mitjana. Calcula'n…